ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
ghadir khomسلام برغدیر خُم، برکه ی جوشان ولایت، و درود خداوند و فرشتگان و همه ی انبیا و اولیا بر صاحب غدیر (امام علی بن ابیطالب ع). و سلام و تحیّت به پیشگاه آخرین سفیر الهی، سلاله ی پاک امام المتّقین، و باقی مانده ی خلف سلف، احیاگر غدیر، و آرمان و آرزوی همه ی انبیا و اولیای الهی، امام حجّة بن الحسن العسکری (ع) ارواحنا له الفدا.                                                                                                                                                                
 
                                  
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
hajjحجّ در معارف اهل بیت (ع) بزرگ ترین و برترین همایش جهانی توحید، عدالت، ولایت، اخلاق و تربیت انسانی، عصمت و پاکی، وصدق و امانت، وحدت و معرفت، عبودیّت و آزادگی، تحت زعامت وامارت امیر الحاج، امام زمان(ع) است. که امروز، به شدّت، نیاز بشریّت تشنه و سرگردان در برهوت مخوف زندگی متمدّن امروزی است.                                      
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
hadafe afarinesh

از جمله دغدغه های فکری انسان ها درطول تاریخ، پرسش از چرائی آفرینش، وهدف نهائی از خلقت او است. این پرسش، ریشه ای ترین علامت سؤال بشر است. زیرا با یافتن پاسخ آن، همه ی حرکات و سکنات، و آمدن ها و رفتن ها، صلح ها و جنگ ها ومرگ ها و زندگی ها و... معنای منطقی پیدا می کند. و با نداشتن و یا نیافتن پاسخ آن، تمام زندگی عبث و پوچ و بی معنا خواهد بود. 

 

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
akhlaghمسئولیّت پذیری واحساس تکلیف برعکس آن چیزی است که عدّه ای مطرح می کنند که از معایب دین آن است که تکلیف مدار است، واز محاسن نظام های دمکراسی این است که آن ها حق مدارند. مگر درجائی حقّی وجود دارد که در برابر آن مسئولیّت وتکلیفی نباشد؟! اگر حکومتی حقوقی دارد مردم تکلیف ومسئولیتی دارند. و اگر مردم حقوقی دارند حکومت ها مسئولند و... حق و مسئولیّت همیشه در کنار همند. واگر انسان ها خودرا مسئول اخلاقی می دانند، خدا وجامعه وطبیعت را ذیحق می پندارند.                                            

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
albayan

مرحوم آیت الله العظمی سید ابوالقاسم خویی( ۱۲۷۸ خوی- ۱۳۷۱ کوفه) کتابی در علوم قرآن می‌نویسند و نام آن را البیان می‌نهند. این کتاب توسط آقایان محمد صادق نجمی و هاشم هریسی به فارسی ترجمه شده و به همت جناب حجت‌الاسلام آقای سید احمد حسینی اشکوری از سوی انتشارات مجمع ذخائر اسلامی قم در سال ۱۳۶۰ منتشر شده‌ا‌ست.