ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
emam javadروز بیست ونهم ذیقعده (یکشنبه 21مرداد 97) مصادف است باسالروز شهادت امام نهم شیعیان، امام جواد (ع) درسال 220 هق... درجریان زندگی امام جواد ونوع موضعگیری هایشان درراستای رهبری وزعامت شیعه، اززمان حضورشان یک سلسله سؤالات و شبهاتی مطرح شده که به چند مورد آن اشاره می شود. ودرحدّ وسع اطلاعات خود به بررسی آن ها پرداخته می شود.

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

منابع: توحید صدوق  و   اصول کافی

1- معرفت فعل خداست

  • عَنْ مُحَمَّدِ بْنِ حَكِيمٍ قَالَ قُلْتُ لِأَبِي عَبْدِ اللَّهِ ع الْمَعْرِفَةُ صُنْعُ مَنْ هِيَ قَالَ مِنْ صُنْعِ اللَّهِ عَزَّ وَ جَلَّ لَيْسَ لِلْعِبَادِ فِيهَا صُنْع‏         
(توحيد صدوق /ص 410/ باب التعريف و البيان و.../ح1 )

ترجمه  : محمد بن حكيم كه گفت بحضرت صادق (ع) عرض كردم كه معرفت و شناخت از صنع و كارگرى كيست فرمود كه از صنع خداى عز و جل است كه بندگان را در آن هيچ صنعى نيست.

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
باسمه تعالی
نشانه‌ها‌ی بی نشان
آیات نشانه‌ها‌یند.نشانه‌ها‌یی به‌سوی آن بی نشان؛ که خودش برای خود قرار داده‌است.
از این نشانه‌ها‌ چه کسانی بهره‌مندند؟ آنان که عقل ندارند؟ آنان که چشم دل ندارند؟ هرگز؛ بلکه:
  1. آنان که از چشم دل و دیده‌ی سر بهره می‌‌برند
  2. آنان که دریچه‌ی دل را به‌سوی نشانه‌ها‌ باز می‌‌کنند
  3. آنان که آنچه می‌‌بینند تعقل می‌‌کنند
  4. و در آنچه می‌‌نگرند تفکر و تأمل می‌‌کنند
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
shaitanدرزندگی فردی واجتماعی انسان ها فعّالیت های فراوانی با متد ها وروش های علمی وعقلانی، درزمینه ی مسائل تربیتی، اخلاقی، سیاسی و اجتماعی و فرهنگی، و... انجام شده، امّا جای یک سؤال باقی است که چرا همه ی این تلاش ها آن طور که باید وشاید به نتیجه نرسیده ویا نتیجه ی عکس داده است؟ پاسخ آن را می توان درعدم توجّه به این اصل اساسی (شناخت دقیق آفت ها ومبارزه با آن ها) پیدا کرد.
 

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

از جمله کساني که در طول چند قرن اخیر، مورد توجه وهابيون قرار گرفته و براي او ارزش فراواني قائل شده­اند؛ احمد بن عبدالحليم معروف به «ابن تيميه» است. او کسي است که افکار و عقاید وهابي­ها از او سرچشمه گرفته شده و در واقع مؤسس این مذهب به شمار می رود. وهابی ها در مدح و منزلت او کتاب­های زیادی نوشته­اند و از او تجلیل­های زیادی به عمل می­آورند لذا ما در این مقاله مختصری از فعالیت های وی را بیان می­نماییم.