امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعال
یکسال پس از شهادت امام علی بن ابیطالب در سال 41 ه.ق از یکی از همسران امام حسین ( ع) در مدینه٬ فاطمه بدنیا آمد. در زمان شهادت امام حسن (ع) 9 سال داشت. در زمان شهادت پدر بزرگوارش در سال 61 بیست ساله بود. در خاندان عصمت و طهارت رشد یافت و به همین جهت توانست تا پایان عمرش به عنوان یکی از علماء و محدثین شیعه ضمن بیان معارف اصیل اعتقادات اسلامی در زمینه توحید و نبوت و امامت انحرافات بوجود آمده پس از وفات رسول خدا (ص) و جرائم فجیع بنی امیه را هم افشا نماید.

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
zahra SAومگر پیامبر خدا نفرموده بودند که: «آن گاه که بدعت ها دربین امّت من آشکار شود، عالم باید علمش راآشکار سازد، و کسی که چنین نکند لعنت خدا براو باد» (کافی 1/54) آری، امروز به عنوان وظیفه و به تأسّی از اهل بیت (ع)، زنان و مردان شیعه باید در راه انتظار آخرین بدعت ستیز تاریخ، امام حجّة بن الحسن العسکری (عج) و با آمادگی خویش و آماده سازی نسلی پویا، هشیار و منتظر، و باهدایت معنوی پیشوایشان زمینه ی نابودی همه ی بدعت ها را فراهم سازند                        

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
zahraye marzieصدّیقه ی کبری (س) دراین فرازهای ازسخنانشان، باتمام وجود دفاع از امامت وولایتی کردند که از ابتدای بعثت پیامبر (ع) تاغدیر، حتّی بانگاهی عمیق تر، درعهد ومیثاق های همه ی انبیا و اولیا برآن پای فشرده شده بود. او امام زمانی را می شناسد واز او دفاع می کند، که آن امام وفرزندان معصومش تاپایان تاریخ انسان، محور وحدت، عدالت، عصمت وپاکی و ولایت کلّی الهی درجهان هستند.                          

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

بسم الله الرحمن الرحیم


مقدمه: ماه رمضان ماهی است که دريچه های آسمان گشوده می شود. باران رحمت واسعه الهی ريزش نموده و خاص و عام را فرا می گيرد. ماه رمضان ماهی است که انسان های با ايمان با تدارک و فراهم نمودن تمهيداتی در خورد و خوراک خود می کوشند تا آسودگی و فراغتی را برای خود فراهم نمايند تا در سايه آن با توفيقات الهی، به تلاوت قرآن و راز و نياز با خدای خود بپردازند. ماه رمضان ماه تلاوت قرآن و راز و نياز با خداوند متعال است.

خداوند متعال هميشه به انسان ها "نزديک" است، اما ماه رمضان ماهی است که مؤمنين و مؤمنات با تلاوت قرآن و راز و نياز با خدای خود، حجاب های ماديت را از چهره ها می زدايند و "نزديک" بودن خداوند متعال را به خود باور می کنند.

همه کوشش می کنند تا حتی الامکان روز آخر شعبان را به استقبال از ماه مبارک رمضان اختصاص دهند. اگر چه اين استقبال اشتياق انسان های مؤمن را نشان می دهد که هر فرصتی را غنيمت می شمارند تا به خدای خود نزديک شوند، اما استقبال از ماه رمضان به شرايط ويژه ای نياز دارد. اين شرايط در حقيقت آمادگی روحی جهت تلاوت آيات قرآن و راز و نياز با خداوند متعال است.

تلاوت آيات قرآن را بايد از کسانی آموخت که حق تلاوت آنرا شناخته و متابعت می نمايند. آنان اختصاصاً رسول خدا (ص) و خاندان پاک و معصومين عليهم السلام از ذريه او هستند. راز و نياز و آداب دعا و نيايش را نيز بايستی از آن بزرگواران (ع) آموخت.

لازم است باآگاهی از "ادب حضور" از ماهی استقبال نمائيم که ليلة القدر اين ماه برتر از هزار ماه عبادت است.

چه زيباست که "شب قدر" که تمام کائنات شاهد بزرگترين تجسم و تجلی "ادب حضور" از سلطان مکين و مکان صاحب الزمان حضرت حجة بن الحسن العسکری (عج) در برابر خداوند متعال است، ما نيز در سايه اين تجلی بزرگ به فرومايگی خود اعتراف و از واماندگی خود در رعايت "آداب حضور" در برابر خداوند متعال و ولی او (عج) استغفار نمائيم.

چه زيباست با آگاهی مختصری از اين آداب طنين دعای "اللهم کن لوليک الحجة بن الحسن صلواتک عليه و علی آيائه..." خود را در شب های ماه رمضان و شب های قدر با طنين دعای بزرگانی (قده) در عالم ديگر گره بزنيم که ما را با آثار بجا مانده از خود به "آداب حضور" آشنا نمودند.

شايسته است با اعتراف بر فرومايگی خود، آگاهی از نحوه راز و نياز با خداوند متعال و شرايط استجابت دعا را از کسانی بياموزيم که "ادب حضور" را از کتاب و سنت برگرفته اند.

چه زيباست با ملاحظه "شرايط استجابت دعا" در فصولی گزيده از کتاب "ادب حضور[1]" ترجمه کتاب "فلاح السائل و نجاح المسائل[2]" سيد بن طاووس (قده) به استقبال ماه رمضان بشتابيم.

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعال

zirate housain as

مرحوم سیّد بن طاووس در کتاب «مصباح الزائر»، این زیارت را به عنوان یکی از زیارات مطلقه حضرت سیّدالشّهدا علیه السلام نقل می کند.به زوّار اربعین حسینی علیه السلام توصیه می شود که این زیارت را در حرم مطهر آن حضرت بخوانند. این زیارت، از زیاراتی است که اگر با توجّه خوانده شود، به شدّت تأثیر گذار است.